Solidna płyta fundamentowa — projekt przygotowywany na podstawie badań geotechnicznych i obliczeń statyczno - wytrzymałościowych
Wykonanie projektu płyty fundamentowej to pracochłonny proces rozpoczynający się od analizy części nadziemnej konstrukcji budynku, dla celów realizacji tej analizy wykonujemy przestrzenne modele obliczeniowej 3D budynku i przeprowadzamy analizę statyczno-wytrzymałościową z wykorzystaniem metody elementów skończonych (MES). Dzięki analizie przestrzennej budynku na sprężystym podłożu gruntowym projektant konstrukcji żelbetowych stworzyć może projekt płyty fundamentowej, która współgra z całym szkieletem konstrukcyjnym budynku. Ważne jest, aby płyta fundamentowa miała optymalną grubość, sztywność oraz aby jej zarysowanie nie przekroczyło dopuszczalnych przez obowiązujące normy wartości.
Skorzystaj z usług projektanta konstrukcji żelbetowych!
Jeśli jesteś inwestorem, planujesz budowę domu bądź nieruchomości usługowej, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest osadzenie mocnych fundamentów na dobrze przygotowanym gruncie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest użycie zbrojonej płyty fundamentowej, jaką najpierw należy zaprojektować w taki sposób, aby pasowała do całej konstrukcji. Warto więc skorzystać z usług projektanta konstrukcji budowlanych, który dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia planu płyt fundamentowych.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego projektanta konstrukcji budowlanych, który chętnie odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Skontaktuj się z nami już dziś!
Płyta fundamentowa — projekt
Projekt płyty fundamentowej jest niezbędny, jeżeli na działce budowlanej mamy do czynienia z:
- niestabilnym podłożem o słabej przepuszczalności, składającym się np. z piasku, gliny, ziemi,
- wysokim poziomem wód gruntowych, będących np. następstwem zakopania na działce stawu, strumienia lub innego zbiornika,
- okresowym zalewaniem działki, np. po opadach deszczu,
- terenem po byłej kopalni.
Takie sytuacje mogą powodować nierównomierne osiadanie gruntu, tąpnięcia prowadzące do pękania ścian, sufitów oraz innych uszkodzeń. W takim wypadku lepiej zrezygnować z kopania standardowych fundamentów na rzecz wykonywania rozwiązania, jakim jest projekt płyty fundamentowej. W naszej firmie znajdziesz doświadczonych specjalistów, którzy przyjadą w miejsce planowanej inwestycji, dokonają oceny gruntu, a także przeprowadzą niezbędne do wykonania takiej konstrukcji pomiary. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
Prawidłowy projekt zbrojenia płyty fundamentowej
Chociaż płyta fundamentowa dla postronnego obserwatora wygląda na twór z samego betonu, to zawiera znacznie więcej elementów, na które składają się różne warstwy. Wyróżniamy zatem:
- piaskową pospółkę dającą solidne wsparcie całej konstrukcji,
- folię i chudziak — izolujące płytę od gruntowej wilgoci,
- warstwę styropianu zapewniającą izolację termiczną,
- folię oraz zbrojenie płyty fundamentowej odpowiedzialne za umocnienie fundamentu, a także lepsze przenoszenie naprężeń,
- warstwę betonu.
Osobą odpowiednią do zaprojektowania tego typu płyty wraz ze zbrojeniem jest projektant konstrukcji budowlanych. Najlepszych fachowców od projektów znajdziesz właśnie u nas!
Zmiana stropu w projekcie — komu zlecić tego typu prace?
Innym rodzajem prac, na jakie przyjmujemy zlecenia, jest zmiana stropu w projekcie. Tego typu modyfikacji można dokonać na etapie budowy po uzgodnieniu z konstruktorem, jednak i tutaj niezbędne są obliczenia doświadczonego konstruktora, który sprawdzi, czy nie będą potrzebne np. dodatkowe słupy oraz podpory. Koszt przeprojektowania stropu z reguły wynosi kilka tysięcy złotych, jednak warto postawić w tym przypadku na pomoc fachowca. Jeżeli szukasz firmy, która nie tylko rzetelnie, ale również terminowo przeprowadzi dla Ciebie taką operację — zapraszamy do skontaktowania się z naszymi inżynierami.